Dobry adwokat, czyli jaki

Jeśli potrzebujemy adwokata, to z pewnością nie należy decydować się na skorzystanie z usług pierwszego lepszego. Na rynku działa wiele kancelarii adwokackich, ale nie każda z nich jest godna polecenia. Należy zadać sobie trochę trudu, aby znaleźć właściwego usługobiorcę.

Czas na wybór adwokata

Każdy ceniący się adwokat posiada własną stronę internetową, na której można zapoznać się z jego portfolio, podstawowymi informacjami. W Sieci znajdują się też oponie na temat wybranych kancelarii adwokackich. Warto się z nimi zapoznać, ale nie można opierać swojego wyboru wyłącznie na nich. Najlepiej jest zacząć od ofert adwokatów z polecenia, ale bazować na swojej ocenie i wrażeniach.

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danego adwokata, należy dobrze go poznać. Rozmowa przez telefon i późniejsza wizyta w jego siedzibie to konieczność. Już podczas rozmowy telefonicznej można wiele się dowiedzieć i ocenić, czy chcielibyśmy rzeczywiście współpracować z usługobiorcą. Śmiało też trzeba pytać o cennik.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pierwsze spotkanie z adwokatem powinno być bezpłatne, jeśli zdecydujemy się na powierzenie mu spray. Podobnie jak każde kolejne i udzielane porady, za które nie powinno się płacić dodatkowych opłat. Warto to jednak ustalić już na samym początku.

Nawet renomowany adwokat może okazać się niewłaściwym wyborem, jeśli klient nie złapie z nim dobrego kontaktu i będzie czuł się niekomfortowo. Dobry prawnik to taki, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Jeśli już na pierwszym spotkaniu czy podczas rozmowy telefonicznej nie zaskoczy „chemia”, lepiej jest kontynuować swoje poszukiwania.

Tanio nie zawsze znaczy dobrze

Niezależnie od tego czy kupujemy coś taniego czy korzystamy z taniej usługi, efekt często jest taki sam – słaba jakość i niezadowolenie z inwestycji. Podejrzanie niskie ceny u adwokata powinny czerwoną lampkę ostrzegawczą w naszej głowie. Nie ma co oszczędzać na specjaliście, któremu chcemy powierzyć swoją sprawę.

Za usługi adwokackie trzeba niestety zapłacić odpowiednią kwotę, na którą składa się wiele czynników typu doświadczenie, kompetencje, skuteczność. Oczywiście nie trzeba od razu wydawać fortuny na najdroższego prawnika w mieście, gdyż cena nie zawsze przekłada się na jakość. Adwokata trzeba najpierw sprawdzić. Zasada jednak jest taka, że nie ma co oczekiwać wysokiej jakości usług za małe pieniądze.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here