Jaką tablicę dla dziecka wybrać

Tradycyjne i dwustronne tablice edukacyjne dla dzieci to przykład klasycznych zabawek pomocnych w rozwijaniu dziecięcych zdolności plastycznych. Tego typu gadżety przydadzą się również jako pomoc naukowa. Będą nieocenionym gadżetem podczas nauki pisania, przy rozwiązywaniu prostych zadań matematycznych lub ogólnie, przy nauce literek i cyferek. W sprzedaży znajdziemy różne ich rodzaje. Na co zwrócić uwagę szukając tego typu zabawki?

Znikopisy i tablice magnetyczne

Jeśli szukasz tablicy edukacyjnej dla dziecka w wieku przedszkolnym lub młodszego, dobrym wyborem będzie tzw. znikopis. To rodzaj niewielkiej, przenośnej tabliczki najczęściej oprawionej w plastikową ramkę z uchwytem, z dedykowanym ołówkiem, którym można malować po jednolitej kolorystycznie powierzchni. W ramce znajduje się specjalny suwak, po jego przesunięciu wykonany przez dziecko rysunek znika i zabawę można zaczynać od nowa. Alternatywą dla znikopisów są magnetyczne tablice edukacyjne dla dzieci najmłodszych, z kolorowymi klockami o różnorodnych kształtach. Przy ich pomocy można tworzyć proste rysunki. Klocki są trwałe i przy odrobinie siły fizycznej bez problemu można usunąć je z powierzchni tablicy. Taka zabawa nie brudzi rąk i zapewnia dużo frajdy każdemu maluchowi.

Tradycyjne tablice kredowe i suchościeralne

Przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych powinny spodobać się klasyczne wersje dziecięcych tablic edukacyjnych, jednostronnych i dwustronnych. W sprzedaży znajdziesz modele kredowe, przeznaczone do rysowania białą lub kolorową kredą oraz suchościeralne, przystosowane do rysowania specjalnymi mazakami. Modele suchościeralne często spotyka się w wersji magnetycznej. Można przyczepiać do nich małe magnesy o różnorodnych kolorach i kształtach. Suchościeralne, magnetyczne tablice edukacyjne dla dzieci uczących się pisać lub liczyć, zwłaszcza modele wyposażone w dodatkowe magnesy w formie liter i cyfr to doskonała pomoc naukowa, która pomoże w poznaniu alfabetu i podstaw matematyki. Jeśli szukasz tego typu produkty dla młodszego dziecka, dobrym pomysłem będzie zakup tablicy dwustronnej, z której dziecko będzie mogło korzystać również w przyszłości.

Duża różnorodność tablic edukacyjnych dla dzieci pozwala znaleźć model w preferowanym przez rodzica rozmiarze i stylu wykonania, dopasowany do aktualnych potrzeb, w tym przede wszystkim do wieku dziecka. Dzieciom najmłodszym z pewnością spodobają się znikopisy, przedszkolakom i uczniom pierwszych klas tablice kredowe, a dzieciom starszym suchościeralne. Dzieci w każdym wieku powinny być zachwycone tablicami magnetycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here