kolagen

Upływający czas odciska swoje piętno na każdym z nas. Młodzieńczy wygląd z biegiem lat przemija. Zmienia się nie tylko nasza przemiana materii, ale i wygląd, kondycja skóry, gęstość włosów, a nawet działanie naszego organizmu od wewnątrz. Inaczej funkcjonują narządy, kości tracą swoją gęstość, pojawia się ból w stawach. Czy suplementy diety mogą pomóc nam w opóźnieniu tych oznak starzenia?

Za wiele aspektów związanych z naszym organizmem odpowiada właśnie kolagen. To białko produkowane jest przez nasze ciała. Pełni rolę rusztowania, na którym budowana jest tkanka łączna. Oznacza to, że bez kolagenu słabnie skóra, kości, chrząstki, tracimy nawilżenie i elastyczność. Produkowany jest przez nasz organizm do 25. roku życia. Z czasem jego ilość z ciele maleje, powodując stopniową degradację. Można jednak zatrzymać lub nawet nieco cofnąć ten proces. Potrzebna będzie odpowiednia dieta, aktywny tryb życia i właściwa suplementacja.

Suplementy przeżywają trudny czas

Od jakiegoś czasu suplementy diety bywają demonizowane. I nie chodzi o to, że mogą źle wpływać na nasz organizm. Przez niejasne przepisy i brak konkretnych wymagań, część z nich po prostu nie działa tak, jak oczekiwalibyśmy tego od nich. Miewają znikomy wpływ na kondycję naszych ciał. Rynek suplementów jest jednak bardzo obszerny i można znaleźć na nim zarówno te, które działają jak placebo, jak i te, które są niezwykle skuteczne. Można jednak bez większego trudu znaleźć te, po które warto sięgnąć. Będziemy jednak musieli przyjrzeć się uważniej temu, co kupujemy.

Jeśli chodzi o https://kolagen.pro/ kolagen rybi do picia, dostępny jest w kilku formach: tabletki, szoty, gotowe zawiesiny czy saszetki z proszkiem. Tu również produkt nie jest równy produktowi. Zanim kupimy suplement, warto zapoznać się z jego składem, a przede wszystkim dowiedzieć się, czy posiada on certyfikat jakości. Dokument świadczy o skuteczności działania preparatu.

Jaki kolagen wybrać?

Rozpiętość produktów dostępnych na rynku jest naprawdę szeroka. W pierwszej chwili większość osób chciałabym z pewnością sięgnąć po wersję w tabletkach. Wydaje się być najbardziej poręczna. Problem jednak w tym, że kolagen ma puszystą strukturę. Trudno jest stworzyć z niego tabletki, bez uzupełniaczy. W składzie praktycznie każdego takiego produktu znajdziemy więc stabilizatory i utwardzacze, a niekoniecznie chcemy takich składników w swojej diecie. Jeśli chodzi o szoty i gotowe zawiesiny, to napoje gotowe do spożycia. Są na ogół skuteczniejsze, ale z kolei o wiele mniej praktyczne. Musimy dbać o odpowiedni sposób ich przechowywania i zaakceptować konkretny smak.

Dobrą alternatywą jest kolagen rybi do picia w formie saszetek do samodzielnego stworzenia zawiesiny. Możemy bowiem zmieszać go nie tylko z wodą, ale i z np. ulubionym sokiem. Saszetki łatwo jest przetransportować, bez obaw o uszkodzenie butelki. Co ważne, w ich składzie znajdują się wyłącznie dobroczynne składniki, które wpływają na ludzki organizm uzupełniając się.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOkna idealne
Następny artykułPokolenie Z na rynku pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here