Kultowe filmy

Nie masz pomysłu na samotny wieczór? A może chcesz miło spędzić czas z drugą połówką lub przyjaciółmi w domowym zaciszu? Koniecznie poznaj tytuły kultowych, polecanych filmów, które warto obejrzeć!

Oglądanie telewizji może przybrać zupełnie inny wymiar, jeśli na ekranie leci ponadczasowy, niezwykle wciągający film. Wśród morza tytułów warto odszukać te, które rzeczywiście wiele wniosą do domowych seansów. Nie bez znaczenia jest obsada – Nicolas Cage, Tim Robbins, Sam Ellott, Tom Hanks i wielu innych aktorów sprawiają, że niemal każdy film z nimi staje się godny uwagi. Jakie filmy musisz obejrzeć?

Wzruszające filmy romantyczne

Malownicza chorwacka wyspa, piękna historia o zmianach w życiu i poszukiwaniu własnej drogi – film „Gdzieś daleko” to opowieść o kobiecie, która pod wpływem chwili postanawia odwiedzić dom, który dostaje w spadku po matce. Na miejscu na nowo się zakochuje i zyskuje szansę na miłość, pomimo licznych trudności życiowych.

Kolejną polecaną propozycją jest „Wiek Adaline”. Młoda kobieta wskutek wypadku przestaje się starzeć, w związku z czym musi porzucić miłość życia i uciec. Wiele lat później zakochuje się ponownie, nieświadomie w synu swojej pierwszej miłości. Niezwykle wzruszająca, pełna pasji historia, która poruszy każdego.

Jeśli jesteś fanem wzruszających filmów romantycznych, nie możesz pominąć także: „Dla Ciebie wszystko”, „I że Cię nie opuszczę”, „Szkoła uczuć”, „Zanim się pojawiłeś” oraz „2 hearts”.

Ponadczasowe filmy akcji

Filmy z Tomem Cruisem niemal zawsze są mieszanką zwrotów akcji, dynamiki oraz napięcia. W ostatnim czasie ogromną popularność zyskał „Top Gun: Maverick”. Film o pilocie myśliwca, który podjął się szkolenia młodszego pokolenia przed ważną misją wojskową. Wcześniej warto jednak obejrzeć pierwszą część tego filmu. Pozostając w temacie Toma Cruisa, godny polecenia jest również film „Ludzie honoru”, o dwóch adwokatach mierzących się ze sprawą zabójstwa w szeregach amerykańskiej marynarki wojennej.

Do kultowych filmów akcji zaliczyć można „Kill Bill”, w którym zawodowa morderczyni realizuje plan zemsty na dawnych kompanach, którzy chcieli ją zabić. Główną bohaterką jest Uma Thurman. Podczas tego filmu z pewnością nie znajdziesz chwili na nudę, a akcja wciąga już od samego początku.

Niezapomniane dramaty

Jednym z najlepszych, kultowych dramatów jest „Skazani na Shawshank”, adaptacji opowiadania Stephena Kinga. Niesłusznie skazany na dożywocie bankier stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie. Zakończenie z pewnością zaskoczy niejedną osobę, a historia pozwala spojrzeć na sens życia z zupełnie innej strony.

Równie dobrym dramatem z nutką kryminału jest „Zielona mila” z Tomem Hanksem i Michaelem Clarke Duncanem. Emerytowany strażnik więzienny opowiada swojej przyjaciółce o niezwykłym mężczyźnie, którego skazano na śmierć za zabójstwo dwóch 9-letnich dziewczynek. Film nie bez powodu został okrzyknięty jednym z piękniejszych, zdobył aż 8 nagród i 21 nominacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here