Sztuka konturowania twarzy

Interesujesz się makijażem? A może chciałabyś zmienić coś w swoim wyglądzie? Jeżeli chcesz wyszczuplić twarz, pomniejszyć optycznie nos, ale wyostrzyć sobie kontur żuchwy powinnaś zainteresować się jak konturować twarz.
Konturowanie twarzy to istotny element makijażu, który potrafi odmienić wygląd każdej twarzy. Jeżeli przeglądasz konta znanych dziewczyn na portalach społecznościowych to możesz zauważyć, że mają one wykonturowane twarze.
Konturowanie twarzy w dyskretny sposób sprawi, że twarz wyda się mniej płaska, a bardziej trójwymiarowa. Konturowanie twarzy można nazwać modelowanie. Co ciekawe, konturować można nie tylko twarz, ale także biust, brzuch a nawet pośladki.

Kosmetyki do tego przeznaczone
W sklepach widnieje pełna gama produktów do konturowania. Jeżeli nie jesteś pewna jak dobrać kosmetyki, możesz kupić gotowe zestawy do konturowania dostępne w drogeriach stacjonarnych i internetowych. Zazwyczaj znajdują się w nich: bronzer, róż i rozświetlacz. Możesz też kupić te kosmetyki osobno.

Rozświetlacz – nadaje skórze blasku i młodzieńczego wyglądu. Nałożenie kosmetyki na odpowiednie miejsca twarzy stworzy naturalne wypukłości. Skóra będzie promienna i świeża. Do wyboru mamy rozświetlacze w formie kremowej jak i sypkiej. Obie formy są odpowiednie do tak zwanego strobingu, czyli korygowania kształtu twarzy właśnie przez rozświetlacz. Jak go używać?
Jeżeli chcesz powiększyć oko i poprawić kształt brwi to aplikacja pod łuk brwiowy jest idealna dla ciebie. Rozświetli to okolice oczu i optycznie odmłodzi.
Jeżeli chcesz uwypuklić kości policzkowe to właśnie na nie powinieneś nałożyć produkt. Cera zyskuje promienny wygląd.
Na nos nakładamy rozświetlacz kiedy chcemy go wyszczuplić. Niewielką ilość produkty nakładamy od góry do dołu.
Nad górną wargę ust – na tak zwany łuk kupidyna, nakładamy produkt aby nadać ustom pełniejszy wygląd. Usta wydadzą się optycznie większe.
Aby zapewnić sobie świeżość spojrzenia nakładamy rozświetlacz w wewnętrzne kąciki oczu. Ten trik ukryje także zmęczenie i powiększy oko.
Jeżeli chcesz uwydatnić dolną część swojej twarzy należy rozświetlacz nałożyć na brodę. Dodatkowo powiększy to twoje usta.
Umiejętnie użyty rozświetlacz dodaje cerze blasku i podkreśla rysy twarzy.

Bronzer – te o ciepłym odcieniu, służą do opalania skóry a te o chłodnym, stworzą cienie. Bronzer przyda się do nadawania trójwymiarowości twarzy lub nadania cerze efektu delikatnej opalenizny. Dla wielu kobiet stanowi podstawę makijażu zarówno codziennego jak i wieczornego. Tak jak w przypadku rozświetlacza mamy do wyboru produkty sypkie oraz o konsystencji kremowej.
Bronzer nakładamy pod kość policzkową, tuż poniżej miejsca, w którym nakładamy rozświetlacz. Sprawi to, że nasze policzki wydadzą się jednocześnie szczuplejsze, ale też mniej płaskie.
Jeżeli twój nos wydaje Ci się za szeroki – bronzer nałóż na jego boczne powierzchnie, od góry do dołu. Sekwencja powinna wyglądać następująco: bronzer – rozświetlacz – bronzer.
Jeżeli nos jest za duży – nałóż trochę bronzera na jego czubek.
Jeżeli masz za duże czoło – bronzer nałóż przy granicy włosów i czoła.
Jeżeli konturowanie twarzy nadal wydaje Ci się trudne polecam obejrzenie paru filmików instruktażowych dostępnych w Internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here